Kişisel koruyucu tek kullanımlık maskelerimiz, kullanıcının ağız ve burun kısmını örterek bir veya birden fazla tehlikeye karşı (kimyasallar, bakteriler, virüsler, toz, partiküler vb.) koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

KULLANIM ALANI

Maskeler, sağlık çalışanlarının cerrahi müdahaleler sırasında kendilerinden hastalara ya da hastalardan kendilerine bulaşmasını engellemek amacıyla kullandığı koruyucu ekipmanlar arasında yer alırken, ülkemizde koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında toplu halde bulunulan alanlarda da maske kullanımı şartı getirimesi ile bir zorunluluk halini almaktadır.

ÜRÜN ÖZELLİĞİ

Maske,  birinci ve ve üçüncü katmanları spunbond non-woven kumaş ve  orta katmanı da filtreleme işlevi gören meltblown non-woven kumaş olarak üç katmandan oluşmaktadır.

Ürünümüzün performans kalitesi, bu 3 katmanın birleştirilme teknolojisi ile arttırılmıştır.
Ürün Standardı ve Performansı: Tıbbi Cihazlar Yönetmeliğine tabi olan Tıbbi Yüz Maskeleri TS EN 14683+AC:2019 standardına göre üretilmiştir.

  • Cildi tahriş etmez, terletmez ve pratik bir kullanım sunar.
  • Lastik bağcıklıdır ve kullanımı kolaydır.
  • Nefes alabilir, anti-bakteriyel.

NON-WOVEN KUMAŞ NEDİR ?

Non-woven Kumaş, özel kullanımlar için üretilmiş olup anti-bakteriyel, filtre edici ve doğal olan bu malzeme özellikle Cerrahi Yüz Maskesi için oldukça idealdir. Cerrahi Yüz Maskesi, ıslak mendil ve benzeri ürünlerde kullanılan bu kumaş türü, elyaf bazlıdır. Kumaş cildi tahriş etmez, terletmez ve son derece rahat bir kullanım sunar.

ÜRÜNÜMÜZÜN TEST SONUÇLARI
TİP II TİP IIR
Bakteri Filtrasyon Etkinliği Testi (BFE %) ≥98 ≥99
Diferansiyel Basınç Testı (Pa/cm2) <40 <60
Sıçrama Direnci Basıncı(Sentetik Kan Penetrasyon) Testi (kPa) ≥16
Mikrobiyal Temizlik(Biyoyük) kob/gr ≤30 ≤30