BİZ KİMİZ?

Firmamız 2004 yılında Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 25.000 m² kapalı 40.500 m² açık alana sahip,yüzlerce çalışanı ile ülkemizin en yüksek kapasite ve çeşitliliğe sahip fonksiyonel dış giyim üreticisidir.

NE YAPIYORUZ?

Su geçirmez ve nefes alabilir soğuk iklim kıyafetleri, yanması geciktirilmiş itfaiye ve petro-kimya endüstrisi kıyafetleri, uyku tulumları, kişisel çadır sistemleri, sırt çantaları gibi fonksiyonel dış giyim ürünleri müşteri istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmakta ve üretilmektedir.
Kişisel koruyucu ekipmanlar portföyümüze ilave ettiğimiz tek kullanımlık maske, önlük, tulum, galoş, dezenfektan gibi ürünlerimiz ile tekstil sektöründeki birikimimizi yüksek üretim kapasitemiz ile UTEC ONE markasında birleştirdik.

Ürünlerimiz T.C Sağlık Bakanlığı onaylı,ISO-EN sertifikalı ve CE belgelidir.

UTEC One Bir Garanti Kompozit Markasıdır

Firmamız, ilk ünvanıyla Planteks Tekstil  San ve Tic.  A.Ş. olarak  1995 yılında fonksiyonel dış giyim üreticisi olarak faaliyetine başlamıştır. 2005 yılında ise Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak askeri, profesyonel ve sivil kullanım için çeşitli fonksiyonel ve performans artırıcı giyim eşyaları, muhtelif teçhizat ve balistik koruyucu vücut zırhı ile araç zırh panelleri üretmek amacıyla Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetini sürdürmektedir. 25.000 m² kapalı 40.500 m² açık alana sahip,  yüzlerce çalışanı ile ülkemizin en yüksek kapasite ve çeşitliliğe sahip fonksiyonel dış giyim, vücut zırhı ve araç zırh paneli üreticisidir. Garanti Kompozit, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün lider balistik koruyucu ekipman tedarikçisidir.

LABORATUVARLARIMIZ

Akredite Balistik Test Laboratuvarı

Akredite Balistik Test Laboratuvarı Yozgat’ta bulunan üretim tesisinde Türkiye’nin ilk “TÜRKAK 17025” akreditasyonuna sahip balistik test laboratuvarında üretilen balistik koruyucu çözümlerin testleri ve AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.

Tekstil Laboratuvarı

Ülkemizdeki tekstil test laboratuvarları arasında en güncel ve detaylı donanıma sahip olanlardan biri olan tekstil laboratuvarımızda; soğuk iklim kıyafetleri, yağmurluk, uyku tulumu, çadır, motosiklet sürücüleri için koruyucu kıyafetler, aleve dayanıklı koruyucu kıyafetler, balistik koruyucu sistemler ile hava yastıklı yelekler vb. tüm koruyucu kıyafetlerin fonksiyon ve konfor deneyleri yapılmakta, bu tarz kıyafetlere ihtiyacı olan tüm kurumların kabul muayene ve test ihtiyacı karşılanmaktadır.